Kaz Dağları Seyahati İçin Bilinmesi Gerekenler


Kazdağları doğal güzellikleri:
Kaz dağları tarihsel öneminin yanında tam bir doğa cennetidir. Pek çok bitki ve hayvan türü yaşar. Bunların en meşhuru Edremit’tir. Çünkü dünya’da sadece Kaz Dağlarında bulunur.Bunun dışında Kaz Dağının 700 metre yüksekliğinde Kaz Dağı Göknar’ı bulunur. Bu ağaç türü dünya’da sadece bu bölgede bulunur. Sırf bu yüzden de Edremit bölgesi çok özeldir. Bunun dışında dünya’nın ilk güzellik yarışması burada yapılmıştır. Ve bu güzel bölge Yunan mitolojisine de ev sahipliği yapmıştır.

 

kazdagi_milli_parki_muhammetilbas

 Kazdağları’nda kalınacak otel/pansiyonlar:

Kaz dağları oldukça turistik bir bölgedir.  Bu yüzden çok farklı konaklama seçenekleri sunuyor. Dağlardaki bir çok köy bu tip konaklama imkanları sunar. Eski taş binalarda vs.  Bunun en önemli örneği Adatepe ve Yeşil Yurt köyleridir. Bu iki köyde de eski binalar restore edilerek  küçük pansiyonlar haline getirilmiştir. Bu pansiyon ve butik otelleri çok farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Fiyatları çok fazla olanda var min. düzeyde olanda vardır. Kendi mükemmelliyetciliğinize göre istediğiğniz oteli seçebilirsiniz.

Kaz dağlarının sahiline indiğinizde ise bol yıldızlı oteller bulabilirsiniz. Küçük Kuyu merkez ve çevresi, Güre, Akçay ve Edremit’te mükemmel oteller bulabilirsiniz. Bu saydıklarımızın içinde olan Güreyi diğerlerinden ayıran en önemli özellik, Güre’nin kaplıcaları olmasıdır. Bu yüzden de Güre merkezde kaplıca turizmi oldukça fazladır.

kaz-daglari-otel-muhammetilbas

Kazdağlarına Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan kaz dağlarına gitmek için…

Etiketler:

You may also like

LEAVE A COMMENT