İnternetten Para kazanma Sanatı

İnternetten Para Kazanma Sanatı


Merhabalar.
Bugünkü konu biraz değişik olabilir. Bu yazımda sizlere internetten ne zaman para kazandım? Hangi kanallar ile? Ne kadar? Hala Kazanıyor muyum? vs vs gibi azda olsa tecrübelerimi paylaşacağım.
Öncelikle son yazımı 21 Şubat’ta paylaşmışım. Tam bir ay önce ve bundan böyle her ay düzenli olarak yazı gireceğim.

Son olarak ülkemiz’deki bu terör olaylarının bitmesini ( yok olmasını ) temenni eder, Ankara ve İstanbul’daki patlamalarda Vefat eden ” Müslümanlara ” Allah rahmet, yaralılara şifa nasip eylesin.
TERÖRÜ LANETLİYORUM.

Genel olarak bazı insanların hayattaki hedefleri nedir sizce? Okumak, iş sahibi olmak, evlenmek, çoluk çocuk ve en sonda emekliliğe ayrılarak keyfine bakmak değil mi?

1000_make-money-online_melanie

İnsanoğlu bu sıralamaya uymadan ( kişisel neden, çevresel fakt. ) ihtiyacı olmasa bile sürekli eline para geçmesini ve çarçur etmeyi sever. Özellikle bayanlar 😉

Bazı insanların kendine has nedenleri vardır. Kimisinin okuyacak parası yoktur, hem okur hem çalışır, kimisinin parası vardır, pintidir.

Konumuzu çok dağıtmadan.
Ben internetten ilk paramı İNSTAGRAM üzerine kazanmışımdır ( tam hatırlamıyorum ). Hatırladığım kadarıyla, 2 sene önce instagram yeni yeni popülerleşti ve ticari yönleride çok büyüdü. Tabi ben de o sıralar çeşitli araştırmalar sonucu takipçimi nasıl yükseltirim tarzı yöntemler ile bir Karikatür hesabını 15Bin takiçiye ulaştırdım. Ve yaklaşık 250 dolara sattım.

O sıralar elimde biraz daha para vardı ve ilk iş kendime bir laptop almak oldu. ( Tabi 250 doları Telefon ile kazanabiliyor isem bilgisayar ile neler yaparım neler düşüncesi oldu )

 İnternetten Para kazanma Sanatı Muhammet İlbaş

Tabi düşündüğüm gibi de oldu, laptop’u aldıktan sonra işlerim daha da arttı ve sektörü de geliştirmeye başladım. Her sektörden az bilgi edindim ve ticari amaç ile kullandım.

Parayı nasıl kazanıyorsun?

Genellikle R10 WEbmaster Forumundan kazanıyorum. Bu forumda çeşitli kategorilerde konu açıyorsunuz ve ihtiyacı olan size ulaşıyor.

Hala Kazanıyor musun?
Okullar ve sınavların olmadığı günler, internette daha sık geziniyorum ve ister istemez birinin ticaret konusunu görüp ücretli destek oluyorum.

Ben nasıl kazanabilirim?
Size ne söylesem boş olur çünkü herkesin ilgi ve uzmanlık alanı farklıdır. Benim internete merakım var ( eğer siz bu konuyu okuyorsanız muhtemelen sizinde vardır. ( başlık’tan anlaşılacağı üzere ) ) ve o yüzden bu yönde birçok paylaşım, bilgi bulunmaktadır.
Eğer sizin takı,aksesuar, el işi, vs vs gibi işlere merakınız var ise, çeşitli e-ticaret sitelerine koyarak satış gerçekleştirebilirsiniz.

 İnternetten Para kazanma Sanatı Muhammet İlbaş

Webmaster arkadaşlara zaten söyleyecek birşeyim yok. Öğrendikçe kazanırlar.

Ama şunu söylemek gerek, sallıyorum adam HTML’den başlıyor. Güzel burdan başlaması  ama bir süre sonra

ben bunu anlamıyorum deyip vazgeçer ise onun için öğrenim zorlaşır ve
amaçlarına uğraşamaz.

Kendinize bir plan çizin  ilk şunu öğreneceğim, sonra şunu, sonra şunu diye. 1-2 aya zaten 3-5 dil öğrenirsiniz.
Ve bunu hem kendiniz hem başkaları için ticarete dökebilirsiniz.

Ama bana göre İnternet vs zart zurt 🙂
Size çok gizlii bir sır vereceğimmm.

En iyi para kazanma sanatı KUMBARADIR 🙂
Hergün atın 1 lira 2-3 ay sonra bakın o paranız katlanmış oluyor :O 🙂


Not:
Yazacak birşeyler bulamadım. 1 ay boyunca, okul, ev, istanbul arasında gidip geldim 🙂 Ekşınlı birşeyler olmadı. Yeni kitap okuyamadım ki onu anlatayım. Bir yerlere gidemedim ki tarihini anlatayım 🙂 Affedin Beni. Canınız sıkıldıysa özür dilerim :S

Etiketler:

You may also like

LEAVE A COMMENT