After Effects Nedir? Hangi Sektörler After Effects’i Kullanır?


After Effects Nedir?,After Effect televizyon,sinema ve reklam dünyasının en çok kullanılan bilgisayar programıdır. Nedeni ise kamera ile çektiğiniz her hangi bir görüntüyü bu program içerisine atıp düzenlemesi,başka bir görüntü ile birleştirilmesi,üzerine yazı ya da televizyonlarda izlediğimiz alt yazı ve bant reklamlar…;işlemleri yapmanızı sağlar. Dijital ortamda çalışmanızı sağlar. Yani dijital video dediğimiz 2 çeşit video vardır.
1- Analog Video
2- Dijital Video

After Effect olayın dijital boyutundadır. Bilgisayarınızın diskine aktardığınız görüntülerin üzerinde oynama düzenleme yapma ya/da bunların hepsini birleştirmeye yarayan programdır.
After Effect bilgisayar üzerinde yani evde kullandığınız bilgisayar üzerinde rahatlıkla kullanılabilinir. Meslek grupları olarak en çok kullanıldıkları alan Sinema Sektörüdür. Daha sonra Reklam Sektörü çok önem vermektedir.
Örneğin bir Tantüni reklamı düşünün Tantüni’nin eti bir tarafta düşünün, markası bir tarafta ve reklam yazısı bir tarafta olacak ve bunu After Effect’te çok kolay bir şekilde başka bir programa ihtiyaç duymadan tasarlayabiliriz.

Etiketler:

You may also like

Comments are closed here.